Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DzieckowPolsce.pl

Eco-Toys - Producent Ekologicznych Zabawek z Drewna

zobacz
Poleć nas innym

Słownik

Polskie Stowarzyszenie Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych - Polish Toy Association

Stowarzyszenie ma na celu podjęcie wielu działań gospodarczych wspierających i zrzeszających całą branżę artykułów dla dzieci. Stwarzanie korzystnych warunków dla rozwoju rynku zabawek i artykułów dziecięcych, ochrona interesów producentów, importerów i dystrybutorów tej branży to nasze główne zadania. Organizacja realizuje postawione przez siebie cele także poprzez : gromadzenie i rozpowszechnianie danych i wyników badań na temat krajowych i zagranicznych rynków zabawek i artykułów dla dzieci. Gromadząc i rozpowszechniając dane o firmach należących do Stowarzyszenia, pomaga w nawiązaniu kontaktów między handlowcami.

Stowarzyszenie promuje swoją branżę w kraju i za granicą poprzez organizację wystaw, targów i wydawanie publikacji. Kreuje wizerunek przedsiębiorstw i ułatwia współpracę pomiędzy przedsiębiorcami prowadzącymi działalność w zakresie produkcji i dystrybucji zabawek oraz artykułów dla dzieci. Inne cele Stowarzyszenia to: rozstrzyganie kwestii spornych pomiędzy przedsiębiorcami prowadzącymi działalność w zakresie produkcji i dystrybucji. Dodatkowym celem jest członkostwo w organizacjach krajowych i międzynarodowych o podobnym zakresie i charakterze działania.

Oficjalna strona: www.toys.pl

Miesięcznik Świat Zabawek

jest pismem przeznaczonym dla handlowców. Na jego łamach oprócz prezentacji najnowszych zabawek, oferowanych przez polskich producentów, importerów i dystrybutorów, piszemy o obowiązujących i nadchodzących trendach w grupie artykułów skierowanych do najmłodszych. W naszym piśmie przekazujemy czytelnikom relacje targów zarówno krajowych, jak i zagranicznych, a także poruszamy inne istotne dla branży zabawkarskiej tematy. Strony redakcyjne są nieodpłatne. Prezentacje nowych zabawek, aktualności oraz inne artykuły publikowane przez "Świat Zabawek" to integralna część redakcyjna pisma, której istotą jest realizowanie założeń polityki redakcyjnej, tzn. rzetelnego i obiektywnego informowania o rynku zabawkarskim w Polsce i na świecie."Świat Zabawek" jest członkiem International Toy Magazines Association (ITMA), Międzynarodowego Stowarzyszenia Pism Branży Zabawkarskiej.

Bajkoterapia

jest  jedną z lepszych metod na dotarcie do dziecka, zrozumienie go oraz udzielenie mu wsparcia w trudnych chwilach. Dzięki tej genialnej w swej prostocie metodzie dziecko pokazuje uczucia, nazywa je i różnicuje. Rozwija swoje umiejętności emocjonalne. Odbudowuje pozytywny obraz siebie. Przy pomocy bajki dziecko poznaje rozwiązanie trudnych sytuacji, nie przekraczając przy tym własnych granic. Przekazywane informacje pochodzą ze świata, który dziecko rozumie najlepiej - ze świata bajek. Czuje się więc bezpieczne i zrozumiane. Bajki to również cudowny sposób na budowanie więzi między rodzicem, terapeutą oraz dzieckiem.

Bajkoterapia:
- wspiera oddziaływania terapeutyczne,
- pomaga dziecku zbudować właściwy obraz siebie,
- znaleźć odpowiednie rozwiązanie,
- rozładować napięcia,
- zrozumieć uczucia,
- wzbogacić wiedzę o sobie i świecie.

Najbardziej efektywne rezultaty można zaobserwować u dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Bajka nie działa od razu. To proces, który nierzadko trwa jakiś czas. Zależy to od dziecka, w którym dokonuje się zmiana. Warto pamiętać, że dziecko ma prawo odrzuć bajkę. Nie każda też musi wydać mu się ważna.

Źródło: www.nintu.pl

1
2
3
4
5
6
Wskaż województwo
lub wybierz kategorię z listy:

Ostatnio dodane firmy

Bzzyk Hurtownia Zabawek Łukasz Jaskuła

Bzzyk Hurtownia Zabawek Łukasz Jaskuła

Zobacz więcej

DandA Hurtownia Artur Śliwiński

DandA Hurtownia Artur Śliwiński

Zobacz więcej

 Ablex Alicja Kaźmierczak

Ablex Alicja Kaźmierczak

Zobacz więcej

klanzawpabcmtsmdtargiswiatdzieckateatranimacjirzetelnitargi.krakowtargi-ty-i-twoje-dzieckoaptargidzieciecemtgsaamberexporodziceidzieciaki