Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DzieckowPolsce.pl

Eco-Toys - Producent Ekologicznych Zabawek z Drewna

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Obozy dla dzieci – radość i bezpieczeństwo w jednym

01-05-2019

 

 

Obozy dla dzieci to świetny sposób na bezpieczne i atrakcyjne wakacje. Rodzice często nie mają czasu zorganizować swojemu dziecku szeregu zabaw podczas każdego dnia wakacji, a organizatorzy turystki dziecięcej tym właśnie się specjalizują. Obozy dla dzieci to mix różnych zajęć, zabaw, animacji. Nie ma mowy o nudzie! To czas radości i beztroskiej zabawy, dlatego warto już teraz pomyśleć o wakacyjnym wypoczynku dziecka.
 
Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz?

Obozy dla dzieci charakteryzują się bogatym i ciekawym programem. Dzieci spędzają ten czas bardzo intensywnie. Organizatorzy turystyki dostarczają uczestnikom mnóstwo wrażeń. W domowym zaciszu wielu zabaw nawet nie da się przeprowadzić, ze względu na brak miejsca czy też sprzętu. W domu też trudno rozwinąć umiejętność zawierania nowych znajomości, poznawania innych. Na obozach dzieci poznają wiele nowych aktywności, usamodzielniają się oraz nawiązują nowe znajomości, a także mają mnóstwo niesamowitych przygód, zaskakujących atrakcji i konkurencji. Zabawa z rówieśnikami to coś, co dzieci uwielbiają. Grupowe rozgrywki, konkurencje, kąpiele i inne zabawy dostarczają najwięcej frajdy!

Obozy dla dzieci, a tęsknota

Obozy dla dzieci oferują tyle atrakcji, że dzieci nie mają czasu tęsknić. Często pierwszy wyjazd dziecka bardziej przeżywają rodzice, niż uczestnicy. Kadra to osoby, których pasją jest praca z dziećmi. To dzięki nim dzieci mogą poczuć się jak u ,,cioci” czy też ,,wujka”. Towarzystwo rówieśników również wpływa na to, że dzieci nie odczuwaną tak bardzo braku rodziców na obozie. Dodatkowo na każdym obozie wyznaczana jest pora, podczas której dzieci mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. W przypadku kiedy dziecko nie ma swojego telefonu, rodzice mogą zadzwonić do kierownika obozu. Kierownik wezwie dziecko i przekaże telefon na czas rozmowy.

Ile trwa obóz dla dzieci?

Najpopularniejsze obozy dla dzieci trwają około 10-11 dni. Jest to idealny czas dla dzieci. Wystarczy aby uczestnicy w pełni zaaklimatyzowali się w nowym miejscu i swobodnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach.  Dostępne są również krótsze turnusy jak np. pięcio czy siedmiodniowe. Zazwyczaj są to obozy dla najmniejszych dzieci lub obozy rodzinne. Dłuższe turnusy organizowane są sporadycznie i raczej dla starszej młodzieży.

Obozy dla dzieci, a bezpieczeństwo

Obozy dla dzieci zgłaszane są do kuratorium oświaty. Ośrodki kolonijne spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa, kontrolowane i potwierdzane przez  odpowiednie służby. Kadra na obozach dla dzieci to osoby odpowiednio wykwalifikowane, z kursami wychowawcy lub odpowiednim stopniem przewodnika harcerskiego, zdarzają sie też nauczyciele, pedagodzy, instruktorzy, animatorzy, ratownicy, a nad wszystkim czuwa kierownik. Organizatorzy turystyki zwracają uwagę przy rekrutacji na doświadczenie, odpowiedzialność, kulturę osobistą oraz podejście do dzieci. Dziećmi opiekuję się profesjonaliści.

Obóz dla dzieci – jaki wybrać?

Obozy dla dzieci dzielą się ze względu na tematyki, których jest całe mnóstwo. Od wielu lat nieprzerwalnie popularnością cieszą się obozy sportowe, artystyczne, survivalowe oraz przygodowe. Wśród tematyk można znaleźć również obozy dla dzieci powiązane z popularną książką, filmem, a nawet grą. Tematyki obozów dla dzieci zmieniają się wraz ze zmieniającymi się trendami. Tak, więc jeżeli dzieci uwielbiają magiczny świat czarodziejów, to z całą pewnością zainteresują się obozem z Harrym Potterem. Dla wszystkich małych fanów piłki nożnej, idealną opcją będzie obózpiłkarski. Amatorom wszelkiego rodzaju konstrukcji spodoba się obóz LEGO czy MINECRAFT. Mali odkrywcy zachwycenie będą obozem detektywistycznym, a prawdziwi poszukiwacze przygód obozami survivalowymi lub wodno-aktywnymi. Dostępne są obozy musicalowe, żeglarskie, kulinarne, konne, taneczne, językowe i wiele więcej. Oferta obozów dla dzieci jest tak bogata, że każde dziecko znajdzie coś najlepszego dla siebie.

Idealna lokalizacja na obóz dla dzieci

Obozy dla dzieci realizowane są w całej Polsce, a nawet zagranicą. Zdecydowanie bardziej młodszym dzieciom polecane są obozy odbywające się w kraju. Na Obozy zagraniczne decydują się w większości dzieci powyżej trzynastu lat. Najpopularniejsze obozy dla dzieci organizowane są nad morzem, nad jeziorami oraz w górach. Te regiony oferują nie tylko piękne widoki ale także dostęp do wielu atrakcji. Przykładowo podczas obozów nad jeziorami dzieci mogą korzystać z kajaków czy też żaglówek. W górach z kolei atrakcyjne są wędrówki, podczas których krajobraz zapiera dech w piersiach. A co nad morzem? Zabawy na miękkiej, pięknej plaży! Czy może być coś lepszego? Do tego jeszcze kąpiele w morzu, to gwarancja cudownych wakacji.

Obozy dla dzieci – szereg atrakcji

Na każdym obozie dla dzieci starannie przygotowywany zostaje plan dnia. Dzieli on się na bloki zajęć. Zazwyczaj pierwsza część dnia poświęcona jest warsztatom tematycznym. Natomiast druga to czas zabawy i integracji. Właśnie wtedy realizowane są różne rozgrywki, konkursy, dyskoteki, ogniska i wiele innych. Trzecia część dnia to czas po kolacji, kiedy również nie ma czasu wolnego, a organizowane są zajęcia grupowe, oglądanie filmów, gry terenowe typu “świetlik” czy “nocne podchody”. Podczas każdego obozu realizowane są również wycieczki. Dzieci zabierane są w najatrakcyjniejsze miejsca danego regionu. Dzięki temu mogą poznać nowe miejsce, jego historię oraz kulturę. Obóz dla dzieci łączy w sobie bezpieczeństwo, edukację i przede wszystkim zabawę.
 

klanzawpabcmtsmdtargiswiatdzieckateatranimacjirzetelnitargi.krakowtargi-ty-i-twoje-dzieckoaptargidzieciecemtgsaamberexporodziceidzieciaki